Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. 
 
Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK; “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin becerinizin ve fedakârlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir” diyerek öğretmenlerimizin görev ve sorumluluğunun önemine vurgu yapmıştır.
 
Ülkemizin dört bir köşesine ulaşarak bu ulvi görevi başarıyla icra eden, fedakârlıkların en büyüğünü göstererek geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara rağmen fedakârca, vefakârca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin   24 Kasım  Öğretmenler gününü kutlar   başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.